Z ostatniej chwili

Serwis urządzeń audio

kupowanie nowego sprzętuJedna z ważniejszych kwestii, które bierzemy pod uwagę kupując sprzęt RTV/AGD jest gwarancja oraz łatwość i szybkość dostępu do serwisowania. Jest to szczególnie istotne, w przypadku sprzętu AUDIO. W sposób najprostszy serwisuje się konwencjonalne kolumny, które bazują na głośnikach dynamicznych oraz tradycyjnych, analogowych wzmacniaczach bez skomplikowanych układów sterujących. Co ciekawe, nawet gdy mamy styczność ze starym sprzętem, serwis nie będzie problemem bowiem, profesjonalne serwisy prawie zawsze będą w stanie wykonać naprawę. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy mamy do czynienia z wszelkiego rodzaju odtwarzaczami CD, skomplikowanymi wzmacniaczami, tunerami i konwerterami cyfrowo-analogowymi.

Dzieję się tak, ponieważ usterka dotyczy jedynie poszczególnych elementów, a dostępność części zamiennych jest bardzo różna. Dlatego bardzo często zdarza się, że bardziej opłacalna wymiana sprzętu, niżeli sam serwis. Interesujący jest fakt, że nie ma problemu z serwisem sprzętu, który już dawno nie jest produkowany. W grę wchodzą tu gramofony, adaptery oraz magnetofony. Co prawda, serwisem nie zajmują się profesjonaliści, a amatorzy starego sprzętu audio. Niemniej, naprawa starych urządzeń jest wykonana równie fachowo. Najmniejszą grupą, którą cechuje charakterystyczna specyfika serwisowania, jest grupa różnorakich urządzeń stosujących rzadko spotykane technologie - te są szczególnie trudno naprawialne.

naprawa sprzętu audioSprzęt nowy czy używany? Z zakupem nowego sprzętu w salonach nie ma większych problemów. Nie zawsze jednak warto bazować na poradach sprzedawców, którzy często chcą jedynie wcisnąć nam sprzęt, którego tak naprawdę nie potrzebujemy. Nim wybierzemy się na zakupy, warto poszukać w sieci modelu, opinii na jego temat na niezależnych forach, by w końcu znaleźć go na półce w sklepie i dokonać zakupu. Sprawa wygląda inaczej, gdy interesuje nas używany sprzęt. Tu, jesteśmy narażeni nie tylko na zakup podróby, ale i na wyłudzenie pieniędzy czy też paserstwo. Istnieje również ryzyko styczności z nieuczciwym kontrahentem, który sprzeda nam sprzęt z "ukrytymi wadami", a więc usterkami, o których nie wspomniał w opisie produktu. Największą zaletą używanego sprzętu AUDIO, wydaje się być przede wszystkim cena. Głównie koszt takiego sprzętu wynosi, połowę ceny nowego. Jest to jednak cena względna, zależna od konkretnego modelu, ponieważ cena sprzętu, który nie zyskał popularności, będzie radykalnie spadać w krótkim czasie, zaś cena sprzętu, który uchodzi wręcz za klasyk, będzie praktycznie niezmienna mimo upływającego czasu.

O nas

logo-footer

Miasto Młodych Artystów - niezależna publicystyka audio - video

Masz pomysł na artykuł? Nie zwlekaj, napisz!

Często czytane

Kontakt
O Hi-endzie słów kilka
Kino domowe – podstawowe kwestie

Serwis urządzeń audio
Sprzęt audio, jak użytkować?
Urządzamy multiroom w swoim domu
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla miastomlodychartystow.pl