Z ostatniej chwili

O Hi-endzie słów kilka

co to jest hi-endPod pojęciem Hi-endu kryje się sprzęt, którego cena jest nieziemsko wygórowana, tworzywo z którego jest wykonany jest wyjątkowe, a sam oryginalny projekt, jest równie istotny co jakoś pozyskiwanego dźwięku. Czy posiadanie sprzętu Hi-end jest naprawdę użyteczne, czy jest tylko wyrazem lansu i próżności? Ogólnie rzecz biorąc, przyczyniły się do przewartościowania definicji AUDIO. Niemniej, posiadanie luksusowego sprzętu, jest ciągle bardzo popularne. Świadczy o tym stabilna sytuacja w branży producentów takiego sprzętu, do których należą takie marki jak Bang&Olufsen, Steinway Lyngdorf, Paradigm, czy też KEF. Przyglądając się proponowanym przez te firmy produktom, można wynioskować, iż priorytetem nie są dla nich parametry jakości dźwięku, a oryginalny, niepowtarzalny design, jako nieodłączny element sfery wizualnej.

Bez wątpienia, sprzęt budzi emocje. Szczególnie w gronie audiofili, które dostrzegają w sprzęcie hi-end, próżność i niezjadliwą komercję. A co użeka sympatyków takiego sprzętu? Właściwie każdy aspekt, począwszy od wyglądu, formy, przez samą markę, aż po zastosowane meteriały, aż po jakość wykonania. Sprzedawcy tego sprzętu, często zaznaczają, że styczność z takim sprzętem, często w rezultacie prowadzi do miłośći od pierwszego zobaczenia! Właściwie to trudno się dziwić popularności sprzętu Hi-end. Jest to sprzęt rozwijający się bardzo dynamicznie, idący z duchem czasu i techniki. Sterowanie sprzętem przy pomocy z aplikacji ze smartfona lub tabletu jest normą w takim sprzęcie.

materiały w sprzęcie hi-endNieodłącznym elementem hi-endu coraz częściej są również słuchawki tzw. outdoor. Również same odtwarzacze, nie bazują już na płytach, a jedynie na plikach w odpowiednim formacie. owa tu oczywiście o bezstratnym z założenia formacie FLAC (Free Lossless Audio Codec), który nie usuwa żadnych danych ze strumienia audio, dzięki czemu po dekompresji otrzymujemy dźwięk identyczny z pierwowzorem. Być może nie jest to rozwiązanie dla osób sentymentalnych, które nie wyobrażają sobie muzyki bez płyt. Z myślą o nich, producenci stworzyli niezwykle designerskie i efektowne adaptery, do odtwarzania czarnych, klimatycznych płyt winylowych. Niemniej jednak, coraz szersze grono użytkowników korzysta z formatu FLAC, bo jest to alternatywa bardzo wygodna, bowiem zakup plików najczęściej odbywa się przez Internet.

O nas

logo-footer

Miasto Młodych Artystów - niezależna publicystyka audio - video

Masz pomysł na artykuł? Nie zwlekaj, napisz!

Często czytane

Kontakt
O Hi-endzie słów kilka
Kino domowe – podstawowe kwestie

Serwis urządzeń audio
Sprzęt audio, jak użytkować?
Urządzamy multiroom w swoim domu
© Wszelkie prawa zastrzeżone dla miastomlodychartystow.pl